Druga strona wizytówki zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego
Wizytówka reklamowa zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego

Zobacz więcej

Przycisk przenosi do strony na facebooku
Przycisk przekierowania do filmików na serwisie You Tube

Im Assistenten erstellte WebsiteWebWave-Ersteller erstellt wurde.

29 listopada 2022

Spływ kajakowy Mrzeżyno - Dźwirzyno Stara Rega - morze Bałtyckie - Mrzeżyno

Długość trasy 10 km, czas około 3 - 4 godzin. Trasa łatwa. Powrót morzem do Mrzeżyna 9 km czas około 3 godz. - tylko przy sprzyjającym stanie morza

Trasa Starą Regą przez jezioro Resko Przymorskie jest dopełnieniem przygody z Regą. Jednocześnie przy dobrych warunkach pogodowych może być niezapomnianym spotkaniem z morzem Bałtyckim w kajaku.

Z bazy noclegowej w Mrzeżynie wracamy pod prąd Regą kilkaset metrów i wpływamy w kanał Starej Regi po lewej stronie. Przepływamy pod mostem drogi Mrzeżyno Trzebiatów, za mostem dopływamy do stacji pomp gdzie musimy przenieść kajaki by popłynąć dalej. Kanał Starej Regi prowadzi nas do jeziora Resko Przymorskie, po drodze musimy jeszcze przenieść kajaki przez dawny most drogi czołgowej, a następnie przed samym jeziorem przenosimy kajaki przez tamę na początku jeziora. Wpływając na jezioro trzymamy się lewego brzegu, płynąc wzdłuż niego dopływamy do pierwszego kanału prowadzącego do Dźwirzyna i pod podnoszonym mostem do morza. Wpływamy w kanał i dopływamy do morza. Płyniemy w lewo wzdłuż brzegu czyli w kierunku zachodnim. Po około 9 km docieramy do Mżerzyna, wpływamy w kanał Regi i płyniemy do mostu za którym jest przystań kajakowa po lewej stronie. Tam wysiadamy i wyciągamy kajaki.

Przy niekorzystnej pogodzie kończymy spływ po lewej stronie za mostem naprzeciw portu rybackiego. Natomiast jeżeli byśmy chcieli pozostać na noc w Dźwirzynie płyniemy dalej wzdłuż lewego brzegu jeziora i wpływamy w trzeci kanał, prowadzący do ośrodka wczasowego:

Stanica Wodna S.C.

ul. Jachtowa 44, 78-131 Dźwirzyno

tel. 94 / 351 03 85 lub 696 076 002 

email: stanicawodna@op.pl

 gdzie ewentualnie możemy zostać na biwak pod namiotem lub wynająć domek i tam zakończyć przygodę z rzeką Rega. Wymaga to wcześniejszego uzgodnienia.

ZAPRASZAMY!

WROĆ