Źródło rzeki Rega wypływa w okolicach wsi Bornowo na Pojezierzu Drawskim, a po 168 km dopływa do miejscowości Mrzeżyno gdzie wpływa do morza Bałtyckiego. Rega jest trzecią co  do długości rzeką w Polsce po Wiśle i Odrze, wpływającą do Bałtyku.

Spływy kajakowe Regą należą do najpiękniejszych spływów w Polsce, piękno rzeki jej naturalność, stanowi bardzo duża wartość pod względem krajoznawczo - przyrodniczym. Rzeka Rega jest bardzo malowniczym szlakiem wodnym, który zadziwia swą dzikością, pięknem i spokojem. Jest rzeką bardzo interesującą dla kajakarzy i nie tylko, przede wszystkim dla tych osób które pragną spędzić czas z dala od tłumów w otoczeniu pięknej przyrody. Nie znajdziesz tu tłumów, jak na Drawie czy Kurtyni a spokój i ciszę. Jednak nie tylko spokój ciszę i piękno znajdziemy na spływach kajakowych. Są odcinki który dostarczają mnóstwo emocji i wyzwań, niejednokrotnie musimy przedzierać się przez powalone w poprzek drzewa, przenosić kajaki przez zapory elektrowni, czy  przedzierać przez trzciny. Sprawia to że doznania są niezapomniane, i jak niejednokrotnie twierdzą kajakarze jest to przygoda życia. Podczas wielodniowego spływu kajakowego Regą, napotykamy na różnorodne warunki, zarówno atmosferyczne jak i na rzece. Rega zmienia się znacząco w zależności od odcinka po którym płyniemy. Czasami jest wąska i kręta, lecz z łagodnym nurtem i bez przeszkód , w innym miejscu bystra z powalonymi drzewami, by następnie przejść w szerokie rozlewisko zwane czasem jeziorem, lecz są to zbiorniki retencyjne, przez przyrodę tak zaadaptowane że nie widać już działań człowieka.

Co z tego że, niekiedy pada deszcz, a czasami świeci słońce, nic nie może nam przeszkodzić w tak emocjonującej wyprawie kajakowej. Swoją przyjaźń z wodami Regi można rozpocząć już w Świdwinie przy nieczynnym młynie na ulicy łąkowej. Niestety jest to bardzo wąski i płytki odcinek i możliwy do przepłynięcia tylko przy wysokim stanie wody. Najczęściej spływy rozpoczynają się z Półchleba.

Opis przebiegu rzeki Rega od źródła do morza

Panorama rzeki Rega na trasie Płoty Gryfice
Druga strona wizytówki zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego
Wizytówka reklamowa zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego

Zobacz więcej

Przycisk przenosi do strony na facebooku
Przycisk przekierowania do filmików na serwisie You Tube

Im Assistenten erstellte WebsiteWebWave-Ersteller erstellt wurde.