Rzeka Mołstowa

Opis przebiegu rzeki Mołstowa

Berkanowo
52 km
Pierwsze miejsce gdzie wygodnie możemy zwodować kajaki, lecz niestety jest to uzależnione od poziomu wody. Leśna polana z jazem betonowym który można przepłynąć ale tylko przy dużej wodzie. 
Międzyrzecko
44 km
 Drewniany mostek, obok wygodny dostęp do wody, droga leśna pomiędzy Iglicami a Międzyrzeckiem. Zaraz za mostkiem z prawej strony dopływ rzeczki Powalicka Struga po około 4 kilometrach
Międzyrzecze
40 km 
 Z prawej strony dopływ potoku Leźnica
Powalice
37 km
Drewniany most na leśnej drodze.
35 km
 Z prawej strony wpływa rzeka Czernica powodując że wyraźnie przybywa wody, zaraz za nim drewniany mostek na leśnej drodze.
Rzesznikowo
25 km
Po około 10 męczących kilometrach  (zwałki, płycizny, gałęzie zwisające nisko nad wodą) napotykamy z prawej dopływ rzeki Rzecznica, a zaraz za nim dawny most linii kolejowej wąskotorowej, obecnie przebiega nim ścieżka rowerowa prowadząca do Kołobrzegu.
25 km
 Most na drodze 6 Szczecin - Koszalin. Dogodne miejsce do wodowania. W pobliżu duży parking po lewej stronie jadąc do Koszalina.  Od tego miejsca rzeka nieco się zmienia , nie jest już taka dzika, miejscami uregulowana i mniej kreta. Nie oznacza to że zabraknie atrakcji, dalej będą zwalone dzrzewa krzaki i gałęzie, płycizny i jazy.   
Rzesznikowo
24 km
Za niecały kilometr od mostu mała elektrownia wodna i krótka przenoska prawą stroną.
Grąd
19 km
Betonowy most drogi regionalnej pomiędzy Kiełpinem a Starninem
17 km
Znowu mała elektrownia wodna i przenoska prawą stroną
Grąd
16km
Przepust rurowy pod trasą S6 a zaraz za nim niski most
Brojce
12 km
Most drogowy pomiędzy miejscowościami Brojce i Strzykocin, zaraz za mostem po lewej zabudowania nieczynnego młyna, pół kilometra dalej most nieczynnej linii kolejowej
Mołstówko
8 km
Stawy hodowlane po lewej stronie, jaz, i przenoska lewa stroną, po prawej zabudowania, oraz kwatery pracownicze, noclegi.
 
7 km
Most drogowy pomiędzy miejscowościami Dargosław, Strzykocin, Mołstowo
Bielikowo
2 km
Most drogowy Bielikowo-  Żuków, pod nim małe bystrze. W tym miejscu musimy podjąć kajaki jeśli nie chcemy wpłynąć na Regę.
0 km
Ujście Mołstowej do Regi. 

Rzeka Mołstowa płynie przez północną część województwa Zachodniopomorskiego, są to tereny Równiny Gryfickiej i tak zwanej Wysoczyzny Łobeskiej. Swoje źródło ma w gminie Resko, w okolicach wioski Naćmierz, pośród łąk położonych na północy zachód od jeziora Klępicko,  . Początkowo płynie przez Puszczę Popielewską, a następnie nieopodal rezerwatu przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy. Płynie na północ, obok miejscowości Bielikowo w gminie Brojce, tam wpływa do rzeki Rega której jest prawym dopływem.

Długość rzeki Mołstowa określa się na około 48 do 57 km w zależności od źródła. Jest jedyną rzeką w tym rejonie. początkowo płynie przez Puszczę Popielewską obszary leśne i niezamieszkałe, jej charakter w tym miejscu przypomina kręta rzekę górską. Dalej jest już spokojniejsza a tereny, bardziej zamieszkałe, i pokryte łąkami pastwiskami oraz polami uprawnymi. Piękno rzeki podkreślają stare drzewa pochylone nad wodą. Malownicze krajobrazy, różnego rodzaju przeszkody jazy, wodospady, przepusty i inne niespodzianki na trasie spływu stanowią o tym ze jest to niezapomniana przygoda. 

Rzeka przeznaczona jest dla kajakarzy którzy już trochę pływali i pragną innych wrażeń, niż monotonne wiosłowanie.

 

Opis rzeki Mołstowa pod katem spływów kajakowych.

Spływ rzeką Mołstowa

Mołstowa wymagająca rzeka dla doświadczonych

 

Proponowane trasy spływów Rzeką Mołstowa

Rzesznikowo - Grąd ok. 5,7 km

Grąd - Brojce ok. 7,6 km

Brojce - Mołstówko ok 4 km

Mołstówko - Bielikowo ok. 5,9 km

Druga strona wizytówki zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego
Wizytówka reklamowa zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego

Zobacz więcej

Przycisk przenosi do strony na facebooku
Przycisk przekierowania do filmików na serwisie You Tube

Im Assistenten erstellte WebsiteWebWave-Ersteller erstellt wurde.