Druga strona wizytówki zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego
Wizytówka reklamowa zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego

Zobacz więcej

Przycisk przenosi do strony na facebooku
Przycisk przekierowania do filmików na serwisie You Tube

Im Assistenten erstellte WebsiteWebWave-Ersteller erstellt wurde.

03 sierpnia 2022

Spływ kajakowy trasą Łagiewniki - Resko

Długość trasy 12 km, czas płynięcia ok. 4 h.

 

Trudność trasy: trudna

 

Trasa kajakowa z Łagiewnik do Reska należy do jednej z trudniejszych na rzece Redze. Jednak doświadczeni kajakarze uznają ją za atrakcyjną i interesującą, jest z pewnością jedną z zachwycających tras kajakowych w województwie zachodniopomorskim. Dodatkową atrakcją może być spotkanie dzikich zwierząt oraz piękno otaczającej nas przyrody.

       Wodowanie kajaków zaczynamy przy moście lokalnej drogi do Starogardu Łobezkiego po prawej stronie , lub wcześniej po lewej  z Przystani kajakowej AD Grup. Skomplikowany odcinek Regi. Rzeka prowadzi nas pięknym wąwozem. Napotykamy na mielizny i trudne odcinki. Przeszkodami jest całe mnóstwo zwalonych drzew z łozami. Cały urok tej trasy, to towarzyszące nam lasy. Po przepłynięciu 6,3 km dostrzegamy most nieczynnej linii kolei wąskotorowej. Następne 2 km przed nami natykamy się na most bocznicy kolejowej. Płynąc 400 m znajduje się kładka w parku miejskim. Jeszcze tylko 300 m, gdzie stoi most drogi Węgrzyn – Nowogard, za którym jest jaz elektrowni wodnej. Tam wysiadamy, jeszcze przed mostem jest tam miejsce by Was odebrać.

      Dzwonicie na nr 509389858 i przyjeżdżamy po Was.

 

Można też płynąć dalej lecz trzeba przenieść kajaki przez szosę i kawałek za elektrownię do miejskiej przystani, miejsca gdzie można się zwodować, ale o tym w następnym artykule.

WROĆ