Przystań kajakowa w Płotach

Przystań kajakowa w Płotach

Spływ kajakowy rzeką Rega, wielodniowy, jest wspaniałym pomysłem na spędzenie urlopu. W zależności od czasu jakim dysponujemy zależy jaki odcinek Regi poznamy. By przepłynąć wszystkie możliwe trasy kajakowe potrzeba minimum 9 dni dość intensywnego pływania.

Mamy do dyspozycji około 130 km rzeki Rega, lecz w zależności od pory roku nie zawsze wszystkie są dostępne, ze względu na poziom wody. Późnym latem odcinek od Świdwina poprzez Półchleb do Prusinowa jest bardzo trudny do pokonania. Bardzo niski stan wody powoduje że nurt w dużej części jest zarośnięty roślinnością wodną, a w innych zbyt płytki. Ale już od Prusinowa rzeka jest spławna aż do morza i zapewnia wiele wspaniałych przeżyć.

W zależności od zaawansowania uczestników dzielimy rzekę na odcinki dłuższe lub krótsze.

Proponowane trasy opisane są w zakładce Trasy spływów, lecz można je dowolnie modyfikować w zależności od preferencji uczestników.

Wzdłuż rzeki Rega znajduje się wiele miejsc biwakowych, mniej lub bardziej komfortowych, od dzikich polanek do przystani kajakowych z prawdziwego zdarzenia zapewniających ciepłą wodę i prysznice. Lecz gdy zdecydujemy się przepłynąć całą Regę zakosztujemy, wszystkich opcji po drodze.

W górnym odcinku rzeki są przystanie kajakowe w Łobzie, Łagiewnikach, Resku, są to przystanie zorganizowane, posiadają pola namiotowe i zapewniają minimalne warunki sanitarne. W dole rzeki w Płotach, Gryficach, Trzebiatowie i Mrzeżynie, znajdują się wybudowane w ramach programu "Kajakiem do morza", przystanie kajakowe z toaletami, ciepłą wodą, prysznicami, umywalkami, polem namiotowym i miejscem grillowym.

Na trasie spływu Regą znajdują się też miejsca gdzie można biwakować, bez cywilizacyjnych wygód. Leśne polany, plaże, łączki, trzeba jednak pamiętać o środkach bezpieczeństwa, nie wolno rozpalać ognisk poza miejscami do tego wyznaczonymi, oraz zachować czystość.

ZAPRASZAMY!

Spływy kajakowe wielodniowe

Spływy kajakowe wielodniowe rzeką Rega

Druga strona wizytówki zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego
Wizytówka reklamowa zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego

Zobacz więcej

Przycisk przenosi do strony na facebooku
Przycisk przekierowania do filmików na serwisie You Tube

Im Assistenten erstellte WebsiteWebWave-Ersteller erstellt wurde.