->  Historia ZAMKÓW w Płotach

Płoty Rega kajaki spływy przystań wypożyczalnia

Płoty to miasteczko położone w województwie Zachodniopomorskim nad rzeką Regą W odległości około 80 km. od Szczecina, i tyleż samo od Koszalina. Do morza Bałtyckiego można dojechać kilkoma drogami - Rewal, Niechorze około 40 km, Mrzeżyno 45 km, Kołobrzeg 55km.

   Płoty otrzymały prawa miejskie już w 1277r. i w1977 obchodziły swoje 700 lecie. Jest to ciekawe i malownicze miasteczko, w którym są aż dwa zamki zachowane do tej chwili. Pierwszy "Stary Zamek"  wybudowany w XV wieku, gdzie obecnie mieści się Biblioteka Miejska, oraz oddział Archiwum Państwowego. Drugi "Nowy Zamek" wybudowano w XVII wieku, jest jednym z najpiękniejszych na Pomorzu Zachodnim. Przylega do niego zespół parkowo-leśny, w którym rośnie wiele ciekawych i rzadko spotykanych drzew, i nasza przystań kajakowa z pięknym okazałym Platanem.

Jedną z ciekawszych budowli w Płotach, jest Kościół rzymskokatolicki p.w. Przemienienie Pańskiego, wybudowany w latach 1902-1903. Jest zbudowany w stylu Neogotyckim, a ufundowany został przez właścicieli "Nowego Zamku", hrabiego Karla von der Osten, który w testamencie na ten cel zapisał 120tys. marek, i ówczesnego właściciela zamku Karla von Bismarck który przeznaczył pod budowę teren przyległy do zamku. 

Jeszcze jedną ciekawa budowlą jest elektrownia Płoty wybudowana na rzece Redze, uruchomiona w 1905r. i pracująca do dziś. Elektrownia jest zintegrowana z mostem przez rzekę prowadzącym na południe Polski, nie jest to jedyny most na Redze w Płotach, jest jeszcze most na drodze nr. 6 prowadzącej do Koszalina, i najnowszy na trasie S6.

Przez Płoty przebiega linia kolejowa Szczecin - Kołobrzeg, oraz trasa S6 łącząca Szczecin z Kołobrzegiem i Koszalinem.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego miasta, oraz naszej przystani kajakowej Witczakowe kajaki na Redze, a w więcej informacji uzyskacie pod adresem:

https://www.ploty.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=11&subsub=30&menu=34&strona=1

Płoty i okolica, piękno i zabytki

Widok na Nowy Zamek w Płotach z lotu ptaka
Rzut oka na miasto Płoty z lotu ptaka
Płoty Zabytki przystań kajakowa wypożyczalnia kajaków
Druga strona wizytówki zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego
Wizytówka reklamowa zaprzyjaźnionej firmy warsztatu samochodowego

Zobacz więcej

Przycisk przenosi do strony na facebooku
Przycisk przekierowania do filmików na serwisie You Tube

Im Assistenten erstellte WebsiteWebWave-Ersteller erstellt wurde.